E-ticaret Sitenizin Trafiğini Arttırmak için 5 Kural

E-Ticaret Sitenizin Trafiğini Arttırmak için 5 Kural

Online satış yapmaya ilk defa başlamış çoğu firma e-ticaret sitesinin trafiğinin yetersiz olduğundan yakınmaktadır. Gelin e-ticaret sitesinin trafiğini arttırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken 5 kuralı inceleyelim.

E-Ticaret Sitenizin Reklamını Verin

E-ticaret sitenizin kullanıcı trafiğini arttırmanın en önemli kurallarından biri reklam yapmaktır. Sitenizi geliştirmeseniz ve kullanıcıların için daha kolay ulaşabilir olmasını sağlamasanız bile sitenizin reklamını yapmanız e-ticaret sitenize potansiyel müşteri kitlesini çekmeye yeterli olabilir. Ancak sadece reklam yapmak yerine sitenizin kullanıcı dostu ve müşterilerin ilgisini çeken bir hale de aynı zamanda getirirseniz hem yapmış olduğunuz reklam harcamalarının boşa gitmediğini hem de ürün satış hacminizin eskiye oranla büyüdüğünü görmüş olursunuz.

Online Mağazanızı Geliştirin

Online mağazanızın kolay bir kullanıma sahip olması sizden bir ürün almak için harekete geçmiş potansiyel müşteriler için çok önemlidir. Sayfalar, linkler, resimler arası geçişlerde kasan, hata veren ve çöken bir e-ticaret sitesi potansiyel müşterilerin ürünü almaktan vazgeçmesine neden olabilir.

Bundan dolayı e-ticaret sitenizi müşterilerinizin en kolay alışveriş yapabilecekleri hale getirmek için dikkatli çalışmalı ve güncel kolaylaştırıcı araçları sitenize entegre etmelisiniz. Bunun yanında sitenizi ziyaret eden potansiyel bir müşterinin site içerisinde kaybolmaması ve aradığı özellikte ki ürünleri kolaylıkla bulabilmesi önemlidir.

Karmaşık ve içerisinde kaybolacağınız bir siteden alışveriş yapmak gerçekten kötü bir deneyim olsa gerek.

SEO Optimizasyonu

Web sitenizin Google sıralamalarında yüksek sıralarda yer alması için SEO çok önemlidir. Online mağazanız içerisine müşterilerinizin ilgisini çeken ve onlara faydalı içerikler yerleştiriyorsanız doğru bir SEO yönetimiyle sitenizin daha üst sıralarda yer almaya başladığını görebilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti

E-ticaret sitenize müşteri çekmek ve satış hacminizi arttırmak istiyorsanız sizi tercih eden müşterilerinizi memnun etmeye özen gösterin. Sizin sitenizde yaşadıkları sorunlu bir satın alım süreci bir daha alışveriş için sizi tercih etmemelerine neden olacaktır. Bu sebeple sizden ürün alan kullanıcıların müşteri memnuniyetlerini en üst seviyede tutmalı ve yaşadıkları bir problemde onlara her an destek sağlamalısınız.

İndirim Yapın

Düşük miktarlarda da olsa e-ticaret sitenizde bol bol indirimler yapmayı ihmal etmeyin. İndirimler potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerek sizden ürün aldıklarında karlı bir alışveriş süreci geçirdiklerini düşünmelerini sağlar.

Bitiş tarihi önceden kesinleşmiş indirim günleri belirleyebilir normalde sizden alışveriş yapmayacak bir kullanıcıyı bile ürün satın almaya teşvik edebilirsiniz. Aynı zamanda sizden ilk defa alışveriş yapan kullanıcılara özel kampanyalar düzenlemek yeni müşteriler çekmek için altın bir anahtardır. Bu ilk alışverişlerinde ki olumlu satın alım süreci ilerleyen süreçlerde de ürün satın almaları için sizi tercih etmelerine sebep olacaktır.

Yeni Büyüme Partnerin Olalım!

Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olalım ve sizi kendi sektörünüzüm parlayan yeni yıldızı yapalım.

*Ücretsiz ve Kredi Kartı Gerekmez!