Mesafeli Satış Sözleşmesi

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un 3 üncü maddesi uyarınca, MADEKRAFT Reklam Ajansı ve Prodüksiyon (“MADEKRAFT”) ile ilgili tanıtıcı bilgilerin tümü, sitemizin “Hakkımızda” başlıklı bölümünde güncel şekilde yer almaktadır. MADEKRAFT olarak hedefimiz; web tabanlı yazılım çözümleri ve dijital pazarlama hizmetleri alanında işletmelere en optimum şartlar ile destek olmaktır.

İşbu sözleşmenin konusu, ‘Site’de sunulan hizmetlerin, bu hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşmenin kapsamı ‘Alıcı’ ve ‘Satıcı’ arasındaki site üzerinden yapılan alışveriş işlemidir. ‘Alıcı’, işbu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, ‘Site’ içinde yer alan kullanıma ve hizmetlere ilişkin ‘Satıcı’ tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. ‘Alıcı’ bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Satış Sözleşmemiz, Kullanım Koşullarımızın da bir bölümünü oluşturur. MADEKRAFT, web tabanlı yazılım çözümleri ve dijital pazarlama hizmetleri alanında hizmet satın alımı gerçekleştirerek, Kullanım Koşullarını, Satış Sözleşmesi hükümlerini ve Gizlilik Beyanını okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir, satış politikası ve/veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin ya da şikayetinizin olması durumunda, herhangi satın alma işlemi gerçekleştirmeden ve siparişinizi onaylamadan önce, iletişim sayfalarımızı ziyaret etmenizi ve bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Sitemizden hizmet satın alınarak, işbu Sözleşme hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Dolayısı ile sitemizden hizmet satın aldığınızda, hizmetlerimiz ile ilgili tüm sürece, prosedürlere ve işlemlere aşağıda yer alan Sözleşme hükümlerinin aynen uygulanacağını önemle belirtiriz.İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Sözleşme Kapsamı

Satın alınan hizmet karşılığında MADEKRAFT’ın sunacağı Hizmet(Dijital pazarlama Kampanya yönetimi, web tabanlı yazılım çözümleri) kapsamında MADEKRAFT aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeyi taahhüt eder.

MADEKRAFT Müşteri için teklifte belirtilen hizmet bedelinin karşılığı olan bütçe çerçevesinde Google Arama Ağı ve/veya Google Görüntülü Reklam Ağında ve/veya Facebook ve/veya diğer dijital reklam mecralarında reklam sağlanmasını ve/veya web yazılımı hizmeti sağlamayı taahhüt eder.

MADEKRAFT Müşteri’nin anahtar kelimeleri, reklam metinleri, reklam görselleri, diğer Kampanya özelliklerinin bir personel tarafından yönetilmesi ve iyileştirilmesi işlemlerini yapmayı taahhüt eder.

MADEKRAFT ilgili Müşteri’nin internet sayfalarıyla ilgili reklam istatistiklerinin ve yönetim panelinin Müşteri tarafından belirlenecek temsilciye iletilmesi işlemini de kabul ve taahhüt eder.

MADEKRAFT Müşteri’nin satın almış olduğu tüm hizmetler için e-posta, telefon ve Online Toplantı ile teknik destek vermeyi taahhüt eder. Müşteri, MADEKRAFT ofislerinde gerçekleşmek kaydı ile aylık toplantılar talep edebilir.

Reklam kampanyaları çerçevesinde elde edilebilecek ziyaretçi sayıları arasında bütçe ve tekliflerle orantılı bir artış/azalma olabilir. Reklamın yayında kalma süresi belirlenen günlük bütçe ile ilgilidir. Harcanmayan bütçeler bir sonraki güne aktarılmaktadır. Reklamlarla ilgili tüm teknik dinamikler Google ve Facebook’un Global olarak belirlediği ve sağladığı teknolojilerle uyumludur.

Reklam konumları ve reklamlardan sağlanan trafik belirlenen tekliflere, rekabete ve kalite puanına bağlı olarak dönemsel olarak değişebilir.

Reklamlarınız için yapılan sahte/geçersiz tıklamalar Google’ın özel teknolojisi ile filtrelenir ve ücretlendirilmez.

Ödeme Koşulları Ve Ücretler

Kullanıcı Websitesinden ancak, İnternet Sitesi içerisinde beyan edilen ücretleri Şirket tarafından belirlenen ödeme koşulları ve araçları ile tam ve eksiksiz olarak ödemesi karşılığında faydalanabilecektir.

Abonelik ve paket ücretleri, ödeme koşulları, ücretlerin yürürlük tarihleri İnternet Sitesi’nin ilgili bölümlerinde ilan edilecektir. Kullanıcı, kendi isteğine bağlı olarak üyelik paketini yükseltebilecek veya düşürebilecektir (“Yeni Paket”). İlgili paket yükseltmeleri, Kullanıcı tarafından ödeme yapılması durumunda, ödeme yapıldığı an itibarıyla gerçekleştirilir. Kullanıcı, Yeni Paketini aksi belirtilmedikçe, ödeme yapıldığı an itibaren geçerlidir.

Aylık abonelik modeliyle ücretlendirilen hizmetlerin satın alım yapıldığı tarihte ödemesi alınır ve başlar. Ardından her 30 (Otuz) günde bir otomatik olarak Iyzico aracılığı ile Banka yada Kredi Kartınızdan otomatik tahsil edilir. Siz abonelik hizmetinizi iptal ettiğinizde cayma bedeli ödemez ve asla tekrar ücretlendirilmezsiniz. Tek seferlik hizmet ücretleri Kredi Kartı veya Banka kartınızdan tek seferlik çekim yapılır.

Abonelik ve hizmet dönemi boyunca Sözleşme’nin feshi de dahil olmak üzere üyeliğin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde kullanılan süre boyunca ücret alınacak, kullanılmayan sürelere denk Kullanıcı’ya iade edilecektir.

Kullanıcı’nın hesabı abonelik paketi periyodu bitiminde MADEKRAFT tarafından kısıtlanır. Kullanıcı, yeni bir üyelik paketi alarak hesabına aynı şekilde erişmeye devam edebilir.

Şirket veya Şirket tarafından onaylanmış üçüncü kişiler, Kullanıcı’nın üyeliğine ve ödemesine ilişkin işlemler ile banka entegrasyonuna ilişkin güncellemeleri gerçekleştirmek için Kullanıcı’nın kredi kartı, hesap ve ödeme bilgilerini saklayabileceklerdir.

MADEKRAFT sunduğu hizmet ve abonelik paketlerine ait ödeme sağlayıcısı olarak Iyzico Güvenli Ödeme sistemini kullanmaktadır ve tüm kredi kartı işlemleriniz sadece Iyzico sistemi üzerinden gerçekleşmektedir. Bu sebeple Kredi kartı bilgilerinizle alakalı ihlal ve fraud işlemlerinin tamamından ödeme sistemi altyapısını sunan Iyzico direkt olarak sorumludur.

Kredi kartı kullanımından kaynaklanan olumsuz durumlar ve fraud işlemlerden ödeme sağlayıcısının kendisi olmaması amacıyla MADEKRAFT kesinlikle sorumlu değildir ve hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve müşteri bu şartı kabul ederek hizmet satın alımı yapmış sayılır.

Garanti Koşulları

Bu Sözleşme kapsamında garanti koşulları aşağıdaki gibidir.

MADEKRAFT, Müşteri’nin hizmeti satın alması akabinde dijital pazarlama ve web tabanlı yazılımlarına yönelik taahhüt ettiği hizmetleri sağlayacaktır.

Müşteri gönderilen iletişim bilgilerinin doğruluğunu şimdiden kabul ve taahhüt eder. Müşteri’nin göndermiş olduğu iletişim bilgilerinin doğruluğu yine Müşteri’nin sorumluluğunda olup, bu konulardan doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan Müşteri sorumlu olacaktır.

MADEKRAFT sağladığı hizmet üzerinden Müşteri’nin internet sayfasında hukuka, adaba, ahlaka, kamu düzenine aykırılık teşkil eden fiil ve eylemlerini tespit ettiği takdirde; tespit ettiği tarihten itibaren Müşteri’ye haber vermeksizin ve hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin reklamları kaldırma hakkına sahiptir.

MADEKRAFT Müşteri’nin gerçekleştirdiği ticari aktivitelerden ve web sayfasının içeriğinden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

MADEKRAFT tarafından yönlendirilecek, Müşteri’ye ait internet sayfalarının içeriğinde hiçbir sebebe dayanmayan, kişisel kin, garez ve benzeri nedenlerle herhangi bir kişi, kurum, maddi ya da manevi varlık ile ilgili sadece kötüleme amaçlı olan içerik göndermek; ziyaretçi ve üçüncü kişilere yönelik gereksiz argo kelimeler kullanmak; herhangi bir kişi, kurum, maddi ya da manevi varlık üzerinde infiale yol açacak içerik göndermek; yorum amacı taşımayan, güdümlü, yönlendirmeli, sadece siyasi, dini ve kültürel propaganda amacı taşıyan içerik oluşturmak; kendisine ait olmayan bir içeriği telif haklarını yok sayarak göndermek; birbirlerinin kişisel haklarına müdahale etmek ile cezai işlem gerektirecek yasalara aykırı her bir durum yasaktır.

MADEKRAFT bu tür içeriklerden hiçbir sorumluluk kabul etmediği gibi içeriği internet sayfasında yayınlayan Müşteri bu durumdan bizzat sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.

MADEKRAFT, Müşteri’ye ait internet sayfalarını önceden gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya Müşteritarafından yapılmış sayfalar için sorumluluk almaz. MADEKRAFT, Müşteri’nin sözleşmeyi yukarıda değinilen sebeplerden herhangi biri ile ihlal ettiğini veya içeriği MADEKRAFT’a veya kullanıcılarından herhangi birinin işine veya şahsiyetine zararlı olduğunu tespit etmesi halinde Müşteri MADEKRAFT’nin sözleşmeyi hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin tek taraflı olarak fesih edeceğini kabul ve taahhüt eder.

MADEKRAFT Müşteri’nin tüm dijital pazarlama verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır.

Müşteri’nin dijital ortamda hizmet satın alma aşamasında gerçekleştirdiği onayı sözleşme koşullarının kabul edildiği anlamına gelir ve sözleşme niteliğindedir.

Hizmet İptali ve İade Şartları

Kural olarak, tüm hizmet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15-ğ ve 15-h maddelerine istinaden satın aldığınız ya da abone olduğunuz online hizmetlere dair cayma ve iade hakkınız kesinlikle bulunmamaktadır ve satın alım yaptığınız anda bu şartı kabul etmiş sayılırsınız.

Hizmetlerimiz ile İlgili Kanuni Şart ve Koşullar

Kişisel bilgilerinizin MADEKRAFT ile paylaşılmasını istemez iseniz, hizmeti satın almadan önce, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan “Gizlilik Beyanını” dikkatlice okumanız gerekmektedir.

Web sitemiz Türkçe olarak hazırlanmıştır. Metinler arasında herhangi bir farklılık ve/veya çelişki olması halinde Türkçe metin esas alınır.

Sözleşme kapsamındaki ticari elektronik iletiler, önceden onaylarınız alınmak kaydıyla sizlere gönderilebilir. Bu onayın, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilmesi mümkün olduğundan, sözleşme kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istemez iseniz, “elektronik ileti gönderilmesi” bölümündeki onay işaretini kaldırmanız gerektiğini hatırlatırız. Ayrıca, dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilme hakkına da sahipsiniz. Buna karşın, kendinizle iletişime geçilmesi amacıyla iletişim bilgilerini vermeniz hâlinde, temin edilen hizmetlere ilişkin değişikliklere ve/veya kullanıma yönelik ticari elektronik iletiler için ayrıca onay alınmayacağını da belirtiriz.

Ayrıca, hizmetin sağlanması sırasında, bu tür haberleşmenin yapılacağına dair sizlerin bilgilendirilerek ve size reddetme imkânı sağlanarak iletişim bilgilerinizin edinilmiş olması hâlinde, önceden izniniz alınmaksızın aynı veya benzer hizmetlerle ilgili pazarlama, tanıtım ve/veya değişiklik hizmetleri için haberleşme yapılabilmesi de hukuken mümkündür.

Bununla birlikte, bu tür haberleşme yapılmasını reddetme ve bu kapsamda verdiğiniz izinleri geri alma hakkınız saklıdır ve bu talebinizin tarafımıza her türlü yolla iletilmesi yeterlidir.

İşbu sözleşme metni, sözleşmenin kurulmasından sonra, MADEKRAFT dataları tarafından saklanmakta olup, bu sözleşmeye, revize tarihleri itibariyle sitemizden kolayca erişebilirsiniz. Dilerseniz, sözleşmenin çıktısını almak suretiyle, fiziki kopyasına da kolayca erişebilirsiniz. Dolayısı ile sözleşme hükümlerinin ve genel işlem şartlarının sizler tarafından kolayca sağlanmasına ve saklanmasına imkan sağlandığını bilmenizi isteriz. Sözleşmeye erişiminiz, sitemize erişimin sağlanması ile doğru orantılı olacak şekilde devam edecektir.

Sitemizin kullanımına ve işbu sözleşmeye dair gizlilik kuralları, “Sözleşmelerimiz” bölümünde “Gizlilik Beyanı” kısmında detaylı şekilde belirtilmiştir. Bu kapsamda, Gizlilik Beyanı hükümlerini dikkatlice okumanızı, incelemenizi ve farklı talepleriniz var ise tarafımıza bildirmeniz gerekeceğini bilgilerinize sunarız. Gizlilik Beyanı, işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Dolayısı ile işbu Sözleşmeyi ve/veya hizmet satın almayı onaylayarak, Gizlilik Beyanı hükümlerini de kabul etmiş sayılacağınızı önemle belirtiriz.

Siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, ödeyeceğiniz toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları sizler tarafından açıkça görülmektedir. Dolayısı ile hizmeti satın alarak ve siparişi onaylarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı yineler, siparişi onaylamadan önce tüm sözleşme hükümlerini dikkatlice incelemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatırız.

Alıcı’lar ‘Site’ dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt ederler. ‘Satıcı’, ‘Alıcı’lar tarafından kendisine iletilen veya ‘Site’ üzerinden kendileri tarafından girilen bilgilerin doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi söz konusu bilgilerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

MADEKRAFT, sizlerle ilgili elde edilen kişisel verilerin saklanmasından ve güvenliğinden sorumludur. Ayrıca, kişisel verilerinizin sizlerin onayı olmaksızın üçüncü kişilere iletilemeyeceği ve sizlere bildirilen amaçlar dışında başka amaçlarla kullanılamayacağını da belirtiriz. Ayrıca, kişisel verilerinizin muhafazasına ve kullanımına dair detaylı bilgilerin tümüne, Sitemizin, “Sözleşmelerimiz” bölümünde yer alan “Gizlilik Beyanı” bölümünden ulaşabileceğinizi belirtir, Gizlilik Beyanı’nın işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu yineleriz.
Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir. MADEKRAFT; hizmeti satın almadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketicileri önceden bilgilendirmiş olup, hizmeti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz.

İşbu Sözleşmeden ve/veya hizmet satın alma işlemlerinden dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, uyuşmazlığı öncelikle müşterilerimizle sulhen gidermeye çalışmak temel hedefimizdir. Buna karşın, sulh ile çözülemeyen durumlarda, sitemizden hizmet satın alan siz tüketicilerin, olası sorunlarını ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar çerçevesinde Tüketici Hakem Heyetlerine ve/veya Tüketici Mahkemelerine götürebileceğini bilmenizi isteriz. Ayrıca, sözleşmeden kaynaklı tüm uyuşmazlıklarda İzmir Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını belirtiriz.

Mucbir Sebepler

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, ‘Satıcı’ işbu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, ‘Satıcı’ için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için ‘Satıcı’dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. ‘Mücbir sebep’ terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve ‘Satıcı’nın gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

Fikri Mülkiyet Hakları

Bu site’nin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları (‘Satıcı’nın telif haklarına tabi çalışmalar) ‘Satıcı’ya aittir. ‘Alıcı’lar, ‘Site’ hizmetlerini, bilgilerini ve telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, çoğaltamaz, sergileyemez veya başkasının ‘Site’nin hizmetlerine erişmesine veya kullanmasına izin veremez aksi takdirde ‘Satıcı’nın uğrayacağı tüm zararı mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır.