Kapatılan Facebook Reklam Hesabı Açma Yöntemleri

Kapatılan Facebook Reklam Hesabı Açma Yöntemleri

Markanız için Business Manager üzerinden Facebook reklamları yayınlıyorsunuz ve birden bire Facebook reklam hesabınızın devre dışı bırakıldığını mı görüyorsunuz? Facebook reklam hesabınız devre dışı bırakıldığında ne mi yapmalısınız? Bu zor sorunun nasıl çözüleceğine dair bilgileri sizler için araştırdık.

Facebook reklamlarınızın reddedilmesinden farklı olarak, Facebook reklam hesabınızın devre dışı bırakılması, tüm dijital pazarlama kampanyalarınızın boşa gidebileceği anlamına gelir. Bu herkes için tehlike çanlarının çaldığı korkutucu bir durum olsa da bir son değil. İşin aslı, devre dışı bırakılmış Facebook Reklam hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Facebook Reklam Hesabınıza Neden Erişemiyorsunuz?

Farkında olmanız gereken bir diğer önemli şey, Facebook Reklamları hesabınıza erişiminizi kaybetmenizin gerçek nedenidir. Facebook’tan yapılan açıklamaya göre, reklamverenler iki nedenden dolayı reklam hesaplarına erişimi kaybedebilir.

A – Kişisel Hesabınızın Engellenmesi

İlk sebep, kişisel Facebook hesabınızın bloke olması olabilir. Kişisel hesabınız bloke edildiğinde, reklam hesabına erişiminizi kaybedersiniz. Ancak bu, reklamlarınızın duraklatılacağı anlamına gelmez. Facebook yine de tüm reklamlarınızı yayınlayacak ve harcamayı düşecektir.

Erişimi olan başka herkes yine de oturum açabilir ve reklamları optimize edebilir. Ancak kişisel hesabı engellenen kullanıcı için reklam hesabına erişmenin bir yolu yoktur.

B – Reklam Hesabınızın Devre Dışı Bırakılması

Reklam hesabınıza erişememenizin diğer nedeni, reklam hesabının kendisinin devre dışı bırakılmış olmasıdır. Bu en yaygın senaryodur. Reklam hesabı yasaklandığında, tüm reklamlar dondurulur. Bu, siz sorunu çözene kadar tüm pazarlama kampanyanızın beklemeye alındığı anlamına gelir. Şirketiniz veya kampanya yürüttüğünüz markalar artık belirsiz bir süre için Facebook’tan reklam veremez duruma gelecektir.

Facebook Reklam Değerlendirmesini Nasıl Yapar?

Bir reklam yayına aldıktan sonra Facebook iki şeyi dikkate alır.

Birincisi, içeriği, hedefleme ayarları ve konumlandırma dahil olmak üzere reklamın kendisidir. İkincisi, reklamın görüntülendiği açılış sayfası, sayfanın işlevi ve sayfanın tanıtılan ürün veya hizmetle ne kadar iyi eşleştiğidir. Bununla birlikte, Facebook reklamları çok sayıda reklamcılık politikasına ve topluluk standartlarına uymalıdır.

Kapatılan Facebook Reklam Hesabını Nasıl Açabilirsiniz?

Facebook, dijital pazarlama platformunuz olarak kullanabileceğiniz en popüler sosyal medya platformudur. Facebook’ta markanızın ve işletmenizin reklamını ve tanıtımını kolayca yapabilirsiniz ancak Facebook reklam hesabınız devre dışı bırakılırsa nasıl itiraz edilir bilmiyor musunuz?

Devre dışı bırakılmış bir Facebook reklam hesabı için başka bir düzeltme, canlı sohbet desteği aracılığıyla bir Facebook temsilcisiyle iletişim kurmaktır. Canlı sohbet yoluyla bir destek temsilcisiyle iletişime geçmek için, iki seçenekle karşılaşacağınız Facebook İşletme Yardım Sayfasına gidin; “Yanıtları bulun veya desteğe başvurun.” ‘Başlayın’ı tıklayın ve ardından Reklamlar veya Politika ve Güvenlik’e gidin. Sayfanın altında, “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Desteğe başvurun” seçeneklerini göreceksiniz. “Bir Temsilciyle Sohbet Et”e tıklayın, istenen bilgileri doldurun ve bir canlı sohbet temsilcisine yönlendirileceksiniz.

Bu yöntem en iyisidir çünkü bir botla değil, bir insan uzmanıyla konuşuyorsunuz. Herhangi bir ihlalin yasağa neden olup olmadığını ve gelecekte ne yapılması gerektiğini açıklayacaklar. Hesabınız yanlışlıkla kapatıldıysa, yasağı kaldırmanın geri dönüşü de daha hızlı olacaktır. Temsilci ile konuşurken dürüst, açıklayıcı olmaya dikkat edin.

Devre dışı bırakılmış bir Facebook reklam hesabına geri döndürmenize yardımcı olacak bir çözüm bulmak istiyorsanız, bakmanız gereken tek bir yer var: Facebook İşletme Yardım Merkezi , burada reklam hesaplarınızı oluşturma ve yönetme ile ilgili her şeyi okuyabilir ve yönergeleri izleyerek hesabınızı kurtama noktasında adım atabilirsiniz.

Reklam hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, bu formu doldurarak Facebook’a ayrıntılı bilgi verin.

İsteğinizi gönderdikten sonra, Facebook Yardım Merkezini düzenli olarak kontrol etmeye devam edin. Devre dışı bırakılan reklam hesabınız herhangi bir zamanda incelenebilir. İncelendikten sonra, Yardım Merkezi destek gelen kutunuza bir yanıt alacaksınız .

Facebook Reklam Hesabınızı Devre Dışı Bırakması Kalıcı mı?

Facebook devre dışı bırakılan reklam hesabı kalıcı değildir. Hesabınızın devre dışı bırakılmasından sonra daha fazla bilgi sağlamak için 30 güne kadar süreniz var. Bundan sonra, Facebook sizden haber alamazsa, artık inceleme isteğine erişiminiz olmayacağından reklam hesabınız kalıcı olarak devre dışı bırakılır.

Devre Dışı Bırakıldıktan Sonra Yeni Bir Facebook Hesabı Oluşturabilir miyim?

Eskisi devre dışı bırakıldıktan sonra yeni bir Facebook reklam hesabı oluşturabilirsiniz. Ancak, Facebook reklam hesabınızın neden kısıtlandığını anlamak önemlidir. Daha fazla bilgi edinmek için size gönderilen e-postayı okuyabilir veya reklam hesabınızın kalitesi bölümünü inceleyebilirsiniz.

Facebook Devre Dışı Bırakılan Bir Reklam Hesabını Nasıl Silerim?

Profilinizin altında bir reklam hesabı oluşturduğunuzda, onu silemezsiniz. Yalnızca yeni bir Facebook reklam hesabı oluşturabilirsiniz ve mevcut olanı (etkin veya inaktif olsun) silme seçeneği yoktur.

Facebook Reklam Hesabımı Ne Engeller?

Facebook, reklam politikasına uymayan tüm reklam hesaplarını engeller. Facebook reklam hesabınızı engellemeye devam ederse, reklamcılık politikasını tekrar gözden geçirdiğinizden ve uyumlu olduğunuzdan emin olun.

Devre Dışı Bırakılan Reklam Hesabınız Hakkında

Facebook reklam hesabınızın devre dışı bırakılmasının sinir bozucu olduğunu biliyoruz ancak, özetlediğimiz kolay adımları takip ederek, devre dışı bırakılan reklam hesabınızı düzeltebilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Rehberimizi faydalı bulduğunuzu umarak reklam hesabınızı mümkün olan en kısa sürede kurtarmanızı diliyoruz.

Bir Dijital Pazarlama Ajansıyla Çalışın

Markanız için var gücüyle çalışacak ve facebook reklamlarınızın yönetimi konusunda uzman bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmak isterseniz size sadece bir tık uzaktayız.