Dijital Pazarlama Ajanslarının Kullandığı SEO Araçları

Dijital Pazarlama Ajanslarının Kullandığı SEO Araçları

Bu yazımızda dijital pazarlamaya başlamanıza yardımcı olacak en iyi araçlarının bir listesini hazırladık. Sadece hangisinin gereksinimlerinizi karşıladığını belirlemeniz yeterli.

Dijital pazarlama markalar için her yönden cazip konumda olsa da maliyetler kampanya büyüklüğüne göre şekillendiği için marka yöneticileri ve özellikle orta ölçekli ve büyümek isteyen firmalar için hala büyük bir soru işareti ve tedirginlik oluşturuyor.

İşte dijital ajanslar tarafından kullanılan yazılımlar;

Ahrefs

Ahrefs, içerik pazarlamanın hemen her alanında size yardımcı olabilecek bir SEO araçları setidir. Ahrefs veri tabanında 7 milyar anahtar kelime ve 187 milyar indekslenmiş sayfa bulunmaktadır.

Bu nedenle Ahrefs, kullanıcılarına maksimum veri ve doğruluk sağlayabilir.

Rakip araştırması: Rakibinizin organik anahtar kelimelerini, backlink stratejilerini ve PPC anahtar kelimelerini ortaya çıkartın.

  • Link Oluşturma: nişinizdeki en güçlü backlink fırsatlarını bulun.
  • Anahtar Kelime Araştırması: maksimum alakalı anahtar kelime fikri elde edin.
  • İçerik Araştırması: Herhangi bir konudaki en popüler içeriği keşfedin ve fikirleri bulun.
  • Sıralama Takibi: Rakiplerinizle birlikte arama sıralamanızı takip edin.
  • Monitoring: Sizin veya markanızın çevrimiçi olarak her bahsedildiğinde e-posta uyarıları alın.
  • Web Sitesi Denetimi: web sitenizin sahip olduğu SEO sorunlarını bulun ve düzeltin.

SEMrush

SEMrush, çevrimiçi bir görünürlük yönetimi ve içerik pazarlaması olan SaaS platformudur, işletmelerin çevrimiçi pazarlamadan ölçülebilir sonuçlar almasını sağlar.

3.000.000’in üzerinde pazarlama uzmanı tarafından güvenilen SEMrush, herhangi bir sektördeki şirketlere tüm pazarlama kanallarında kampanyalar oluşturma, yönetme ve ölçme çözümleri sunar.

Arama, içerik, sosyal medya ve pazar araştırması için 30 araç, 140’tan fazla ülkenin verileriyle SEMrush, çevrimiçi ortamda ciddi olan tüm şirketler için sahip olunması gereken bir çözümdür.

Moz Pro

Bir Moz Pro aboneliği şunları içerir: Moz Analytics’e erişim, SEO’nuzun, bağlantı kurma, sosyal, içerik ve marka pazarlama çabalarının sitenizi nasıl etkilediğini izlemek için yazılım; Rakiplerinizin çabalarını analiz eden, pazarlama performansınızı etkileyen sorunları tespit eden ve size sosyal yardım için yeni fırsatlar sunan Moz Araştırma Araçları; ve SEO ve gelen pazarlama öğrenmek için kaynak zenginliği.

SEO PowerSuite

SEO PowerSuite, sıralamalardan sayfa içi bağlantılara kadar, herhangi bir çapta bir SEO kampanyasının her adımını kapsar. Sezgisel kullanıcı arayüzü ve profesyonel seviye özellikler zenginliği ile SEO yenilikleri ve uzmanları için mükemmel bir seçimdir.

SEO PowerSuite içindeki 4 araç, SEO kampanyanızın her adımının halledilmesini sağlar.

  • Rank Tracker: Keyword araştırma ve sıralama izleme
  • WebSite Denetçisi: Site denetimi ve sayfa optimizasyonu
  • SEO SpyGlass: Backlink araştırma ve denetim
  • Link Assistant: Link bina ve yönetim

Alexa Marketing Stack

Alexa Marketing Stack, işletmenizin daha iyi pazarlama sonuçları elde etmesine yardımcı olan bir yazılım çözümüdür. SEO ve PPC stratejinizi geliştirmek, başarınızı kanıtlamak ve trafiğinizi büyütmek için yeni fikirler keşfetmek için ihtiyacınız olan tüm araçları içerir.

SEMScoop Keyword Tool

SEMScoop Anahtar Kelime Aracı, sitelerinin genel sıralamasını iyileştirmek isteyen dijital pazarlamacılar, blogcular ve küçük işletmeler için kullanıma hazır bir anahtar kelime araştırma ve SERP analiz aracıdır.