En Faydalı 10 Sosyal Medya Yönetim Uygulaması

En Faydalı 10 Sosyal Medya Yönetim Uygulaması

Sosyal medyada güçlü olmak; markanın güvenilirlik, bilinilirlik düzeyini arttıran ve hedef kitlesine ulaşmasının yanında mevcut müşterilerinin memnuniyetini arttıran bir avantajdır.

Sosyal medya üzerinden yapılan tanıtım ve pazarlama teknikleri markanın kalitesini belirleyen bir unsur olmaktadır. Bu nedenle pek çok ünlü markanın sosyal medya ajansı ile çalıştığı bilinmektedir.

Bunun yanı sıra profesyonel sosyal medya uzmanlarının da kullanmakta olduğu sosyal medya araçları vardır. Etkinliklerin kalitesini arttıran en faydalı 10 sosyal medya yönetim uygulaması listesi danışmanların ve markaların kullanmayı tercih ettikleri araçlar olmaktadır.

Sosyal Medya Yönetim Uygulamalarının Kullanımı Neden Önemlidir?

Doğru araçların kullanımı her faaliyet alanında olduğu gibi sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen faaliyetlerde de önemlidir. Bu sebepleri listelemek gerekirse;

İlk olarak sosyal medya araçları bir platform yardımı ile planlamaların yapılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede yönetim ve raporlamalar yapılarak zamanın etkin kullanımı konusunda yardımcı olmaktadırlar.

Sosyal medya üzerinden yapılan tüm çalışmaların getirilerinin analiz edilmelerini sağlarlar. Bu sayede optimizasyon çalışmalarına yön vermek mümkün olmaktadır. Geliştirme ve yeniliklerin yapılması için elde olan verilerin doğru şekilde alınması önemlidir.

Analiz ederken yardımcı olan sosyal medya araçları sayesinde zaman tasarrufunun yanı sıra ekonomik tasarruf da sağlanmaktadır. Ayrıca veri güvenliği için de güvenilir bir alternatif olmaktadırlar.

Sosyal medya araçları sayesinde yönetim süreçlerinin düzenlenmesi, iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve yenilenmesi mümkün olmaktadır. Kolaylaşan süreçler sayesinde emekten ve zamandan kazanım elde edilebilmektedir. Yorucu süreçler çok daha kısa zamanda ve pratik bir şekilde aşılabilmektedir.

Mevcutta olan müşteriler ile verimli iletişim kurulabilmesi yönünde sosyal medya araçlarından faydalanmak mantıklı olmaktadır. Yüksek trafik düzeyini sağlayan etkili iletişim ile sosyal medya hesabının bilinirliği artmaktadır. Bu durum da rekabet avantajını beraberinde getirmektedir.

İşlerin büyümesi, müşterilerin artması, siparişlerin çoğalması gibi durumlar ile sosyal medya hesabının yönetimi giderek daha zor bir hale gelmektedir. Maillerin ve gönderilerin hazırlanması için sosyal medya araçlarından yardım almak markalara büyük kolaylık sunmaktadır.

Başlıcaları yukarda olmak üzere sosyal medya araçlarından elde edilen faydalar oldukça çeşitli ve fazladır. Bu nedenle en faydalı 10 sosyal medya yönetim uygulaması bilgisine sahip olmak sosyal medya üzerindeki etkinliğin en iyi derecede olmasına yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medya Araçlarında En Çok Tercih Edilenler Listesi

Maksimum verim alınan sosyal medya araçları;

  • Yayın ve planları yönetme,
  • Analitik birleştirme,
  • Gönderilerin zamanlayıcılara bağlanmasını sağlama,
  • Çalışan verimini arttırma,
  • Sosyal izleme,
  • Rakiplerin analizi ve değerlendirilmesi

Konularında sosyal medya danışmanına yardımcı olmaktadır.

Güncel olarak en faydalı 10 sosyal medya yönetim uygulaması listesi aşağıda paylaşılmıştır.

Hootsuite

Verimli bir zamanlayıcı olarak dizayn edilen bir araçtır. Bu araç ile paylaşımların planlamaları sınırsız şekilde yapılabilmektedir. Eş zamanlı olarak analiz imkanı sunması da avantajları arasındadır. Kampanyaların verimlilikleri vb. Ölçümleri yapabilmektedir. Fiyat planlaması seçenekleri geniştir. Ihtiyaçlarınıza cevap verip vermediğini denemek için sınırlı ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

Buffer

Buffer özellikle de ilk adımlarda tercih edilecek bir sosyal medya aracıdır. Oldukça kolay bir kullanım şekli vardır. Pratikliği ile yormaz ve zaman kaybına neden olmaz. Kolay arayüzü ve kolay tasarlanmış paylaşım gereçleri ile pratik çözümler sunmaktadır. Şeffaflık politikası ile ön plana çıkmaktadır. Satın almadan önce test ederek neden çok tercih edildiğini kendiniz görebilirsiniz.

Hubspot

Hubspot arası, markalara fark yaratmak için tasarlanmış bir sosyal medya aracıdır. Satış ve servis üzerine dizayn edilen paketleri ile kapsamlı ve sonuç odaklı çalışmalar düzenlenebiliyor. Demo talep ederek deneme yapılması mümkündür.

IFTTT

Sosyal medya paylaşımlarında en faydalı 10 sosyal medya yönetim uygulaması arasında IFTTT yer almaktadır. Ücretsiz olarak web üzerinden RT etme gibi paylaşma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bir gönderinin diğer sosyal medya mecralarında paylaşımını kolaylaştırmaktadır.

Tweetdeck

Twitter’ın sahip olduğu araçtır. Tweet zamanlama özelliği vardır ayrıca tüm tweet görüntülerini kullanıcısına sunmaktadır. Uzun vadeli bir verim sağlayıcı olarak görülmektedir. Ücretsizdir. Yalnızca twitter üzerinden kullanıma açıktır. Twitter varlığı iyileştirmede sıklıkla tercih edilmektedir.

Sprout social

Bu araç kurumsal ihtiyaçlar için alternatifler sunmaktadır. Büyüme aşamasında bulunan işletmeler için mükemmel bir araç olarak tanımlanmaktadır. Gönderi yorum ve cevap gibi her şeyin planlanma imkanını sunar.

SocialOomph

Yenilikçi bir araçtır. Sosyal medya pazarlama sektörü üzerine geliştirilmiş bir araçtır. Aynı platform üzerinden hem sosyal medya hesaplarının hem de blogların yönetimi mümkündür. Otomasyon imkanı sunmaktadır. Toplu gönderi silme işlemi gerçekleştirebilir.

Zoho Social

Bütün sosyal medya yönetimi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir araçtır. Kolay kurulum ve kullanımı ile sıklıkla tercih edilen en faydalı 10 sosyal medya yönetim uygulaması arasında uzun bir zamandır yer almaktadır. Kampanyaların düzenlenmesi gibi her planlamayı yapmak mümkündür. Analiz imkanı da sunmaktadır.

SocialPilot

En ekonomik görülen araçlardan birisidir SocialPilot. İzleme ihtiyacı dışında kalan tüm sosyal medya yönetimi işlemlerini yapabilmektedir. Gönderilerin planlanmasından analitik verilerin alınmasına dek tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Quuu

Sıradaki gönderinin ne olacağı konusunda düşünülürken başvurulabilecek bir sosyal medya aracıdır. Doğru zamanda doğru paylaşım için tasarlanmıştır.